top of page

2019

Soutěžící
IV. ročníku

SUGYP

SUGYP, švýcarská ohňostrojná společnost je proslulá svou dlouhodobou tradicí již od roku 1971 a naprostou špičkou ve svém oboru. Od roku 2007 dynamicky roste pod vedením Jean-Pascala a Nicolase Guinanda především účastmi a úspěchy na zahraničních pyrotechnických eventech, rozšířením pyrotechnického porfolia o ty nejkvalitnější dostupné pyrotechnické výrobky a užitím novodobých digitálních odpalovacích system.

 

Přední příčky a vítězství v zahraničních soutěžích; Finale Master of Masters | Szczecin - Polsko, L'International des Feux Loto-Québec | Montreal - Kanada, Ignis-Brunensis Festival | Brno – Česká Republika, Macau International Festival | Makao - Čína, mluví za vše. 

 

SUGYP je dnes týmem 16 lidí na plný úvazek a více než 200 kvalifikovaných pyrotechniků, čímž bude horkým kandidátem na celkové vítězství a velkým soustem pro letošní soutěžící. 

SUGYPV2.png
NEW Logo blanc.png

TARRA PYROTECHNIK

Domácí společnost TARRA PYROTECHNIK, která opět spoluorganizuje celou akci již diváci a fanoušci dobře znají z předchozích ročníků Festivalu ohňostrojů. V letošní silné konkurenci změří své kvality s opravdu silnými zahraničními týmy.  Také letos si pro všechny připravila opět zcela novou ohňostrojnou show plnou skvělých efektů. Společnost loni oslavila již 25 let na trhu a díky dlouhé tradici se tak řadí mezi špičkové společnosti v pořádání ohňostrojů a prodeje zábavní pyrotechniky.  V posledních letech také mezi významné hráče v oblasti párty prodeje a párty programu, sídlo má v nedalekých Ludgeřovicích.

CARAT

Carat Pyrotechnie je letošní Francouzký reprezentant, kreativní a inovativní společnost specializující se v realizaci pyrotechnických eventů za kterou stojí skupina mladých zapálených profesionálů, kteří se rozhodli, že spojí své know-how a ztělesní novou vizi pro tvorbu tradičních ohňostrojů. 

 

Pro svou tvorbu využívají moderní technologie jako je sofistikované odpalovací zařízení  (PyroDigiT) a pokročilý vizualizační software se kterým je tým schopen nanečisto vytvořit pyrotechnické choreografie v perfektní synchronii s hudbou.

 

Společnost doposud svou tvorbu předváděla většinou na území domácí Francie a nyní své nasbírané zkušenosti bude předvádět také na mezinárodních soutěžích, kde poměří své síly s jinými společnostmi.

tarra.png

2018

Soutěžící
III. ročníku

VILNIAUS SALIUTAS 

Společnost realizuje ohňostroje od roku 2000. Je jednou z největších ohňostrojných firem v Litvě. V současné době realizuje cca 150 profesionálních ohňostrojů za rok. Také se účastní různých festivalů ohňostrojů. V roce 2014 získala např. 1. místo na Mezinárodním ohňostrojném festivalu "Oheň a voda" v polském městě Elk a v roce 2017 získala druhé místo na festivalu ohňostrojů "Magic fireshow" v polském Bendzinu. Každodenní tvrdou prací zlepšuje a rozšiřuje své schopnosti a techniky tvorby ohňostrojů a věří, že show, kdy se vůbec poprvé poprvé představí českým divákům se bude líbit. 

PRIVATEX - POTOČNIK

PRIVATEX-PYRO, s.r.o.

Na Slovensku na tradici ohňostrojů a pyrotechniky navázala firma PRIVATEX - PYRO. Jejím zakladatelem je  Ľubomír Masár a plně se v této oblasti realizuje. Firma vznikla v roku 1991 v Dubnici nad Váhom, v městě s velkou pyrotechnickou tradicí. Nadšení zakladatele, dlouholetá praxe a osobní zkušenosti s pyrotechnickou výrobou v zahraničí, způsobilo bleskovou realizaci projektu a PRIVATEX - PYRO je nyní jediný výrobce zábavní a ohňostrojné pyrotechniky na Slovensku. Firma se pravidelně účastní na různých mezinárodních výstavách a ohňostrojných sympóziích nejen v Evropě, ale i po celém světě, např. v USA, Japonsku, Kanadě, Mexiku, Portugalsku a Francii.

Dnes můžeme bez nadsázky říct, že PRIVATEX-PYRO se ve svém oboru stala lídrem nejen na Slovensku, ale i v zahraničí.

POTOČNIK Ognjemeti je Slovinská firma s 30letou tradicí.

Je to rodinná firma a patří mezi nejstarší firmy s touto činností ve Slovinsku. Mimo realizací ohňostrojů se zabývá importem zábavní pyrotechniky z Číny a EU. Jednou z hlavních činností jsou i trhací a demoliční práce, kde firma patří mezi top na Slovinsku.

Firma POTOČNIK sa zúčastnila několika mezinárodních ohňostrojných festivalů v zahraničí. Ve Slovinsku realizovala dodnes stovky ohňostrojů na významných akcí.

TARRA PYROTECHNIK

Domácí společnost TARRA PYROTECHNIK není třeba příliš dlouze představovat a diváci ji již dobře znají z předchozích ročníků Festivalu ohňostrojů, také letos si pro všechny připravila opět zcela novou ohňostrojnou show. Společnost s dlouholetou tradicí v pořádání ohňostrojů a prodeje zábavní pyrotechniky a v posledních letech také v oblasti párty prodeje a párty programu má sídlo v nedalekých Ludgeřovicích. 

tarra.png

2017

Soutěžící II. ročníku

Tarra Pyrotechnik

Domácí společnost TARRA PYROTECHNIK již diváci dobře znají z loňského festivalu ohňostrojů, také letos si pro všechny připravila opět zcela novou ohňostrojnou show.

 

Desetiminutový pyromuzikální ohňostroj s názvem CASSIOPEA, který dominuje finální skladbou pod tímto názvem, bude odrážet množství fantastických úkazů, které můžeme pozorovat nejen na nebi, ale s trochou fantazie i v životě každého z nás. Ať už se jedná o červánky, duhu, hromy, blesky, komety, perseidy, meteory, hvězdy, svítící oblaka nebo mléčnou dráhu, s kapkou představivosti spatříme i meteorický roj.

V neposlední řadě je zde zobrazena Země, která se otáčí kolem své osy a obíhá okolo slunce,  vyjadřující nekonečnost a tajemnost.

   

Všechny tyto prvky budou zakomponovány a ztvárněny pomocí světelných a zvukových pyrotechnických efektů v této show s názvem CASSIOPEA. Pokud i ten nejnáročnější divák popustí uzdu své představivosti a oddá se krásám těchto jevů z celého nekonečného vesmíru, spatří na obloze a hladině Hlučínské štěrkovny rozmanitou paletu barev.  

Show: Cassiopea

tarra.png

Show: Passion & Emotion

Pyrotechnics Activities

Slovenská  pyrotechnická spoločnosť  PYROTECHNICS ACTIVITIES  je organizátorom jediného slovenského Festivalu Ohňostrojov v Košiciach, ktorým zaviedla obľúbenú tradíciu aj u našich susedov.

 

Životom v srdci Európy sa myslí život na Slovensku. Ohňostroj Vám rozpovie príbeh o krajine, ktorá sa nachádza v srdci Európy a jej obyvateľoch. Slováci sú emocionálny národ - s emóciami prežívajú radosti, úspechy, smútky aj sklamania. Všetky svoje emócie prežívajú naplno. Sú úprimní, priateľskí, otvorení, srdeční, pohostinní a vždy verní spomienkam na pekné roky spolužitia so svojimi "navždy" bratmi Čechmi. Slovensko je krajina, ktorá ide s dobou a zároveň ostáva verná svojim tradíciám, ktoré sa odovzdávajú z generácie na generáciu. Ľudové remeslá, kroje, ľudová hudba a tance, ale aj vyspelý strojársky, automobilový, elektrotechnický či hutnícky priemysel, ktorého výroba putuje do celého sveta. Navštívte s nami Slovensko - krajinu dokonalo zladených kontrastov rovnakých ako keď sa spája moderný hudobný štýl s klasikou...

Feuerwerke Jost

Rakouská pyrotechnická společnost  FEUERWERKE JOST nám představí neobyčejnou 10 minutovou pyromuzikální show, která bude rozdělena do 3 odlišných částí.

 

 První část je navržena k povinné skladbě „Classic Medley“. Bude trvat 2 minuty a 6 sekund, zvýrazní krásu a atmosféru vysoce kvalitních efektů.  Choreografie této části bude rytmická, sestavena z jednoranných výmetnic (výstřelů) a komet v kombinaci s tradičními cylindrickými pumami. V této části jsou rovněž obsaženy akustické efekty jako hvízdání a pivoňky s ranou. 

 

Druhá část bude krásnou sekvencí pro Cirque du soleil skladby Alegria v délce 4,41 minut.V této části budou použity jednoranné výmetnice, římské svíce a kulové pumy.

 

Třetí část rakouské pyromuzikální show bude kombinací fantastických sekvencí. Tato část bude mít zcela neobyčejnou choreografii. Design bude perfektně ladit s hudbou a uvede diváky v nadšení svou vynikající synchronizací. Použitou hudbou bude vzdán hold světově známému umělci  Ennio Morricone.

Pyromuzikální představení bude zakončeno mimořádně silným, hlasitým a rytmickým finále.

Show: Život v srdci Evropy

2016

Soutěžící I. ročníku

PYROPRODUKT

Mezi zakladateli společnosti PYROPRODUKT  je Matthias Lünig. V roce 2001 byl renomovaný německý ohňostrůjce Lünig se svou tehdejší společností Nico Lünig Stuttgart

první zahraniční ohňostrojnou skupinou v České republice. S českým prostředím se opět setkal v roce 2013 v rámci pyromuzikálního festivalu ohňostrojů IGNIS BRUNENSIS v Brně. 

V loňském roce byla společnost účastníkem populární soutěže ohňostrojů PYROGAMES ve vybraných německých městech. V rámci letošního soutěžního festivalu ohňostrojů se opět představí českému publiku ve zcela nové lokalitě a s novou originální show. 

Show: Ve víru Rocku

Show: Sonáta barev

SUREX

Společnost „SUREX – Firma Rodzinna“  je klasickou rodinnou firmou Ryszarda Suzdalewicze, která reprezentuje Polsko na mnoha světových ohňostrojných přehlídkách. V roce 2010 získali pro Polsko cenu diváků na prestižním mezinárodním ohňostrojném festivalu v Cannes. Také získali řadu vítězství a ocenění na mezinárodních ohňostrojných show po celém světě. Za zmínku stojí účasti a ocenění na ohňostrojných show v Korei, Vietnamu, Číně, Macau nebo Kanadě. V rámci evropských show pak opakované vítězství v rámci věhlasného festivalu Berlin PYRONALE v Německu, a úspěchy a přední umístění na ohňostrojných festivalech v řadě dalších evropských zemích.  

Kromě produkce ohňostrojů a účastí na festivalech je společnost Surex také hlavním producentem mezinárodní přehlídky ohňostrojů v polském Štětíně.

TARRA PYROTECHNIK

Česká společnost TARRA PYROTECHNIK patří mezi největší dodavatele profesionální pyrotechniky na českém trhu a renomované české producenty ohňostrojů. Byla založena 

Františkem Křižákem v roce 1993. Od svého vzniku se společnost věnuje také vlastní realizaci velkých ohňostrojných show. Její tvorba je ovlivněna hlavně čínskou a evropskou školou. Již řadu let sbírá zkušenosti na ohňostrojných show nejen před domácím publikem naposledy v rámci pyromuzikálního festivalu ohňostrojů IGNIS BRUNENSIS 2013 v Brně , ale také při soutěžních ohňostrojích v Itálii, Německu nebo Slovensku. Roku 2012 vznikla nová divize TARRA PARTY-PRODEJ,  která se specializuje na nabídku party doplňků a party programu.

Show: Magická noc

tarra.png
bottom of page